“Chicken Cage Water Pressure Regulator (With Indicator)” has been added to your cart. View cart
Showing 1–12 of 27 resultsSorted by latest
MS Dry Clear | 25 kg |10 kg | 1kg (Drying Powder)
Rated 0 out of 5
₦2,900.00 – ₦41,750.00Price range: ₦2,900.00 through ₦41,750.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.88 out of 5
| Weight | 10000 g |
|---|---|
| Country of Origin | Canada |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Item Condition | New |
| Up to Date | UTD |
| Size | 10kg, 1kg, 25kg |
Metal Seed Planter – Chinese Model
Rated 0 out of 5
₦75,000.00
4.88 out of 5
| Weight | 20000 g |
|---|---|
| Item Condition | New, portable and safe |
| Presentation | Packaged in paper boxes |
| Country of Origin | China |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Up to Date | UTD |
HTC Digital Thermometer and Hygrometer (HTC 2)
Rated 5.00 out of 5
4.88 out of 5
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Class | Equipment |
| Country of Origin | China |
| Digital LED display | Available with user friendly control panel |
| Battery | AA batteries |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Payment Term | Full Payment |
| Model | HTC-1 |
| Up to Date | UTD |
Electric Fogger With A Hanger (Sprinkler System)
Rated 0 out of 5
4 out of 5
| Weight | 4000 g |
|---|---|
| Item Type | electric fogger |
| Suitable For | Evaporative cooling of poultry pen houses |
| Features | Evaportative cooling, High quality plastic material, Mist spray |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Capacity | High Capacity Electric Fogger |
| Colour | Red, Black, Blue, Silver, White |
| Item Condition | New |
| Up to Date | UTD |
Pen Fogger | High Pressure | For Poultry| Pack of 50 Pcs
Rated 0 out of 5
₦150,000.00 – ₦237,500.00Price range: ₦150,000.00 through ₦237,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4 out of 5
| Weight | 2000 g |
|---|---|
| Suitable For | Evaporative cooling of poultry pen houses |
| Features | Evaportative cooling, High quality plastic material, Mist spray |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Capacity | Four-way fogger, One way fogger |
| Up to Date | UTD |
Four-Way Fogger (High Pressure Poultry Sprinkler System | Pieces)
Rated 0 out of 5
₦2,300.00
4 out of 5
| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Cutting Machine (For Poultry Processing | Imported | Locally Fabricated)
Rated 0 out of 5
₦690,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 40000 g |
|---|---|
| Item Condition | Imported, Locally fabricated |
| Power control | Powered by electricity/high capacity generators |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Up to Date | UTD |
JACTO Knapsack sprayers (PJH Model)
Rated 0 out of 5
₦135,000.00 – ₦138,000.00Price range: ₦135,000.00 through ₦138,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.36 out of 5
| Weight | 5500 g |
|---|---|
| Dimensions | 52 × 20 × 48 cm |
| Class | Manually operated knapsack sprayer |
| Capacity | 16 litres, 20 litres |
| Colour | Blue with orange parts |
| Item Condition | Durable and sturdy, Imported |
| Country of Origin | Jacto, Brazil |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Chicken Cage Water Pressure Regulator (With Indicator)
Rated 0 out of 5
₦50,000.00
4 out of 5
| Weight | 2000 g |
|---|---|
| Dimensions | 70 × 24 cm |
| Item Type | Water Pressure Regulstor |
| Suitable For | Battery Cage, Drinking water lines, Poultry |
| Features | Automatic control and adjustable, Automatic washing, Fast water supply, Large flow of automatic water supply |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Country of Origin | China |
| Up to Date | UTD |
Digital Hanging Scale | 150kg / 200kg / 300kg /400kg Capacity | Hook/Hanging Type)
Rated 5.00 out of 5
₦26,500.00 – ₦83,000.00Price range: ₦26,500.00 through ₦83,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.88 out of 5
| Weight | 2000 g |
|---|---|
| Battery | AA batteries |
| Item Condition | Imported, New, portable and safe |
| Model | OCS-S1 |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Country of Origin | China |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Capacity | 1000kg, 150kg, 200kg, 300kg, 400kg |
TopFeeds Starter Feed (Broilers Mash | Crumbles) – 25kg Bag
Rated 0 out of 5
₦23,654.75 – ₦24,650.50Price range: ₦23,654.75 through ₦24,650.50
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Broiler Starter |
| Suitable For | Broilers, Poultry chicks |
| Presentation | Broiler starter crumbles, Broiler starter mash |
| Packaging | 25kg bags |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
Nipple with Cup Drinker (Yellow/Red)
Rated 0 out of 5
₦560.00 – ₦55,500.00Price range: ₦560.00 through ₦55,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.88 out of 5
| Weight | 200 g |
|---|---|
| Type | Nipple drinker (Pieces), Nipple drinkers (carton of 100 pcs). |
| Item Condition | New |
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | 3 to 7 days |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
Load more products
Loading...










