- Quantity of product Adjustable Dripper (Adjustable Emitters for Drip Irrigation) can not be less than 100
- Quantity of product Supergene seedling (Malaysian Dwarf Oilpalm) can not be less than 100
“Supergene seedling (Malaysian Dwarf Oilpalm)” has been added to your cart. View cart
Showing 1–12 of 29 resultsSorted by popularity
Supergene seedling (Malaysian Dwarf Oilpalm)
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 3000 g |
|---|---|
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Type | Seedling |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Features | Comes in different diameters and lengths |
| Up to Date | UTD |
Buy High-Quality Plantain Suckers l Afrimash | Elephant Giant/ Cameroonian Plantain
Rated 0 out of 5
₦500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 300 g |
|---|---|
| Suitable For | Banana plantation, Pineapple production, Plantain production |
| Estimated delivery (working days) | Available on pre-order | Nationwide shipping |
| Payment Term | Full Payment |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Up to Date | UTD |
Hybrid Pineapple Suckers | Smooth Cayenne | Sugar loaf | Queen
Rated 0 out of 5
₦250.00 – ₦300.00Price range: ₦250.00 through ₦300.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 200 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Weight | 600-800g |
| Item Type | Hybrids |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Class | Suckers |
| Up to Date | UTD |
| Variety | Smooth Cayenne, Sugar Loaf, Queen |
Treated Giant Hybrid banana suckers | Cavendish| Local | Paranta
Rated 0 out of 5
₦650.00
0 out of 5
| Weight | 500 g |
|---|---|
| Payment Term | Full Payment |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | Comes in different diameters and lengths |
| Up to Date | UTD |
Teak Tree Seedlings
Rated 0 out of 5
₦1,800.00
0 out of 5
| Weight | 1000000000000 g |
|---|---|
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Class | Seedling |
| Suitable For | Planting |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Giant Hybrid Cocoa Seedlings
Rated 0 out of 5
₦2,299.99
0 out of 5
| Weight | 100000000000 g |
|---|---|
| Payment Term | Full Payment |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Item Type | Seedling |
| Features | Comes in different diameters and lengths |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Up to Date | UTD |
Hybrid Bitter Kola Seedlings
Rated 0 out of 5
₦3,500.00 – ₦45,000.00Price range: ₦3,500.00 through ₦45,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 100000000000000000000 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Item Type | Improved Variety, Improved-Grafted Variety, Local Variety |
| Features | Comes in different diameters and lengths |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Irvingia wombulu (ogbono) seedling
Rated 0 out of 5
₦2,500.00
0 out of 5
| Weight | 2000 g |
|---|---|
| Features | Comes in different diameters and lengths |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Type | Irvingia wombolu | Ogbono, Seedling |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Giant Hybrid Cocoa Pod
Rated 0 out of 5
₦2,500.00
0 out of 5
| Weight | 3000 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | Comes in different diameters and lengths |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Grafted dwarf hybrid mango seedlings
Rated 0 out of 5
₦4,199.99
0 out of 5
| Weight | 100000000000 g |
|---|---|
| Class | Plant seedling |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Payment Term | Full Payment |
| Suitable For | Planting |
| Up to Date | UTD |
Malaysian Dwarf Coconut Seedling |Hybrid Agric (semi-dwarf) (Green or Golden)
Rated 0 out of 5
₦5,000.00
0 out of 5
| Weight | 2000 g |
|---|---|
| Features | Comes in different diameters and lengths |
| Item Type | Seedling |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Up to Date | UTD |
Day Old Yammfy Broilers (Commercial Arbor Acres)
Rated 5.00 out of 5
₦93,000.00
4.33 out of 5
| Presentation | Carton of 50 chicks |
|---|---|
| Class | Day Old Chicks |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Up to Date | UTD |
Load more products
Loading...










