Search products
Sort by
Filter by Age
Filter by Brand
CROP SECTION
Roundup Herbicide | (Glyphosate)
Rated 5.00 out of 5
₦10,000.00
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Minimum Order | 1 carton (12 1-litre bottles) |
| Item Type | Non- selective herbicide |
| Features | RoundUp 360, RoundUp Turbo |
| Class | Commercial and agricultural class |
| Item Condition | Imported, New, portable and safe |
| Suitable For | Control of early weeds (annual and perennial broad-leaf weeds and grasses). |
| Country of Origin | Mosanto Europe N.V.: Antwerpen, Belgium |
| Up to Date | UTD |
4.36 out of 5
Karate Insecticide (5EC | Syngenta Brand)
Rated 5.00 out of 5
₦6,000.00
| Weight | 250 g |
|---|---|
| Class | Insecticide |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Suitable For | Control of insect pests |
| Packaging | 250ml bottles |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Maradona F1 (Dwarf Papaya | 100 Seeds)
Rated 5.00 out of 5
₦22,000.00
| Weight | 50 g |
|---|---|
| Class | Seeds |
| Seeds per Sachet | 100 Seeds |
| Up to Date | UTD |
4.88 out of 5
King Humus Plus (Organic Soil Conditioner and Growth Stimulant | 100g Sachets)
Rated 5.00 out of 5
₦9,500.00
| Weight | 100 g |
|---|---|
| Class | Organic fertilizer |
| Suitable For | Soil conditioning and fertilizer enhancement |
| Packaging | 100g sachets |
| Up to Date | UTD |
4.36 out of 5
Hybrid Supergene Sprouted Seeds (Oil Palm Nuts | Pack of 500)
Rated 5.00 out of 5
₦155,000.00 – ₦310,000.00Price range: ₦155,000.00 through ₦310,000.00
| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Varieties | Supergene |
| Age | 4-6 months |
| Species | Oil palm |
| Class | Potted Nursery Seedlings |
| Size | A pack, Half pack |
Ordered:2571
Items available:4929
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Red Force (Fungicide | 50g Sachets per Pack)
Rated 5.00 out of 5
₦2,500.00
| Weight | 50 g |
|---|---|
| Class | Fungicide |
| Packaging | 50g sachets |
| NAFDAC Reg. Number | A5-0229 |
| Features | 100 pieces per carton |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
D.I. Grow Organic Foliar Liquid Fertilizer (1 Litre)
Rated 5.00 out of 5
₦14,000.00 – ₦18,500.00Price range: ₦14,000.00 through ₦18,500.00
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Item Type | Liquid fertilizer |
| Presentation | D.I. Grow – Green, D.I. Grow – Red |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Minimum Order | 1 carton (12 1-litre bottles) |
| Up to Date | UTD |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
5 out of 5
Coconut Seedlings (9 Months Seedlings | Hybrid | Dwarf Varieties)
Rated 5.00 out of 5
₦6,000.00
| Weight | N/A |
|---|---|
| Class | Coconut seedlings |
| Variety | Dwarf Seedling, Hybrid Seedling |
| Age | 2-6 months |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
Premier Seeds Maize | Oba Super-6 Maize Seeds (Pro-Vitamin A Maize) | Oba 98 (White Maize Seeds) | 2kg
Rated 4.00 out of 5
₦6,000.00 – ₦7,000.00Price range: ₦6,000.00 through ₦7,000.00
| Weight | 2000 g |
|---|---|
| Class | Treated seeds |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Varieties | Oba Super-6 Maize Seeds, Oba 11 (White Maize Seeds), Oba Super 2 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.36 out of 5
Seed Trays (Plastic Nursery Sprouter Tray)
Rated 4.00 out of 5
₦1,500.00
| Weight | 300 g |
|---|---|
| Dimensions | 54 × 28 × 40 cm |
| Item Condition | Durable and sturdy, Imported |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Up to Date | UTD |
| Size | 105 Holes, 200 Holes |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.36 out of 5
Super Gro Liquid Organic Fertilizer – 1L to 5L | High-Performance Plant Nutrient for Maximum Yield
Rated 4.00 out of 5
₦20,000.00 – ₦60,000.00Price range: ₦20,000.00 through ₦60,000.00
| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Class | Organic fertilizer |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
| Size | 1L, 5L |
Ordered:2
Items available:78
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.36 out of 5
Load more products
Loading...










