Search products
Sort by
Filter by Age
Filter by Brand
CROP SECTION
Supergene seedling (Malaysian Dwarf Oilpalm)
Rated 0 out of 5
| Weight | 3000 g |
|---|---|
| Payment Term | Full Payment |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Type | Seedling |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Features | Comes in different diameters and lengths |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Buy High-Quality Plantain Suckers l Afrimash | Elephant Giant/ Cameroonian Plantain
Rated 0 out of 5
₦500.00
| Weight | 300 g |
|---|---|
| Suitable For | Banana plantation, Pineapple production, Plantain production |
| Estimated delivery (working days) | Available on pre-order | Nationwide shipping |
| Payment Term | Full Payment |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Up to Date | UTD |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
Tenera Palm Seedlings
Rated 0 out of 5
₦1,000.00
| Weight | 100000000000000000000000000000 g |
|---|---|
| Class | Seedling |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Fresh |
| Suitable For | Planting |
| Item Type | oil palm seedlings | Tenera |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Sunphosate 360SL (Glyphosate Herbicide | 1L)
Rated 0 out of 5
₦6,500.00
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Class | Agrochemicals |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
5 out of 5
Seed Trays (Plastic Nursery Sprouter Tray)
Rated 4.00 out of 5
₦1,500.00
| Weight | 300 g |
|---|---|
| Dimensions | 54 × 28 × 40 cm |
| Item Condition | Durable and sturdy, Imported |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Up to Date | UTD |
| Size | 105 Holes, 200 Holes |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.36 out of 5
Cassava Cuttings (35 Stems/Bundle)
Rated 0 out of 5
₦1,500.00 – ₦2,000.00Price range: ₦1,500.00 through ₦2,000.00
| Weight | 3000 g |
|---|---|
| Packaging | 35 Stems per bundle |
| Variety | TME 419, TMS 1958 (Game changer) |
| Suitable For | Cassava plantation |
| Payment Term | Full Payment |
| Presentation | In bundles |
| Up to Date | UTD |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
Treated Dwarf Hybrid Banana Suckers
Rated 0 out of 5
₦500.00
| Weight | 500 g |
|---|---|
| Payment Term | Full Payment |
| Features | Comes in different diameters and lengths |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Premier Seeds Maize | Oba Super-6 Maize Seeds (Pro-Vitamin A Maize) | Oba 98 (White Maize Seeds) | 2kg
Rated 4.00 out of 5
₦6,000.00 – ₦7,000.00Price range: ₦6,000.00 through ₦7,000.00
| Weight | 2000 g |
|---|---|
| Class | Treated seeds |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Varieties | Oba Super-6 Maize Seeds, Oba 11 (White Maize Seeds), Oba Super 2 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.36 out of 5
Plantain Sucker (Packaged in Sacks)
Rated 0 out of 5
₦500.00
| Weight | 300 g |
|---|---|
| Suitable For | Plantain production |
| Packaging | In sacks |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Hybrid Pineapple Suckers | Smooth Cayenne | Sugar loaf | Queen
Rated 0 out of 5
₦250.00 – ₦300.00Price range: ₦250.00 through ₦300.00
| Weight | 200 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Weight | 600-800g |
| Item Type | Hybrids |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Class | Suckers |
| Up to Date | UTD |
| Variety | Smooth Cayenne, Sugar Loaf, Queen |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
Treated Giant Hybrid banana suckers | Cavendish| Local | Paranta
Rated 0 out of 5
₦650.00
| Weight | 500 g |
|---|---|
| Payment Term | Full Payment |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | Comes in different diameters and lengths |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Load more products
Loading...










