Search products
Price filter
Sort by
Treated Crop Seeds
“Prema | Red Onion | 100g” has been added to your cart. View cart
Tomato Mona F1 50g
Rated 0 out of 5
| Weight | 50 g |
|---|---|
| Class | Seeds |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Item Type | tomato treated seed |
| Packaging | 50g tin, 5gram tin |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Washed and Buffered Cocopeat | 5Kg Blocks
Rated 0 out of 5
₦17,000.00
| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Features | EC: < 0.3ms/cm; pH: 5.8-6.5; Expansion: 15L/kg; Sieve: 6mm |
| Presentation | 5kg bags, 5kg blocks |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Payment Term | Full Payment |
| Item Type | Washed and Buffered Cocopeat (5kg Bags), Washed and Buffered Cocopeat (5kg Blocks) |
| Up to Date | UTD |
5 out of 5
Hybrid F1 Cobra 26 | Tomato Seeds| 5g | 50g
Rated 0 out of 5
₦22,000.00 – ₦135,000.00Price range: ₦22,000.00 through ₦135,000.00
| Weight | 50 g |
|---|---|
| Up to Date | UTD |
| Class | Treated seeds |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Size | 50g, 5g |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.88 out of 5
Efia F1 Hot Pepper Seeds (1000 Seeds)
Rated 0 out of 5
₦35,000.00
| Weight | 10 g |
|---|---|
| Class | Treated seeds |
| Packaging | Sachets |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Country of Origin | Thailand |
5 out of 5
Prema | Red Onion | 100g
Rated 0 out of 5
₦30,000.00
| Weight | 500 g |
|---|---|
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
4.88 out of 5
Kale Semi-Tailed Curled (WellGrow Seeds Brand | 0.3g)
Rated 0 out of 5
| Weight | 25 g |
|---|---|
| Class | Treated seeds |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Packaging | Sachets |
| Minimum Order | 10 |
5 out of 5
Mekong F1 Sweet Pepper Seeds (5g)
Rated 0 out of 5
₦24,000.00
| Weight | 5 g |
|---|---|
| Class | Treated seeds |
| Colour | Green |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Up to Date | UTD |
5 out of 5
Thema Carrot Seeds (East West Seed Brand ) | 50g
Rated 0 out of 5
₦12,500.00
| Weight | 10 g |
|---|---|
| Class | Treated seeds |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Packaging | 10g Satchet, 50g tin |
| Up to Date | UTD |
5 out of 5
Sweet Pepper Nirmada F1 (Yellow Pepper)
Rated 0 out of 5
₦25,000.00
| Weight | 10 g |
|---|---|
| Class | vegetables |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Fresh, Moisture free |
| Size | 10g |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
4.88 out of 5
Efia Hot Pepper Seeds (East West Seed Brand) | 5g
Rated 0 out of 5
₦8,500.00
| Weight | 5 g |
|---|---|
| Class | Treated seeds |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Country of Origin | Thailand |
| Up to Date | UTD |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
| Packaging | 5g Sachets |
4.88 out of 5
Watermelon Sweet Sangria F1 | 10g
Rated 0 out of 5
₦10,500.00
| Weight | 10 g |
|---|---|
| Capacity | 10g |
| Class | Fruits |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Size | 10g |
| Up to Date | UTD |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
4.88 out of 5
Nuzaka F1 Cabbage Seeds (East West Seed Brand | 1000 Seeds)
Rated 0 out of 5
| Weight | 5 g |
|---|---|
| Class | Treated seeds |
| Packaging | Sachets |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Fulfilled By Afrimash | FBA |
4.88 out of 5
Load more products
Loading...










