Search products
Price filter
Sort by
IRRIGATION MATERIALS AND ACCESSORIES
Lock Coupling for Drip Irrigation (Joiner | 100 Pcs/Pack)
Rated 0 out of 5
₦21,500.00
| Weight | 300 g |
|---|---|
| Suitable For | Drip irrigation system |
| Packaging | 100 pieces per pack |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Up to Date | UTD |
5 out of 5
Watering Can (Plastic | 14 Liters Capacity)
Rated 5.00 out of 5
| Weight | 6000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural equipment |
| Up to Date | UTD |
0 out of 5
Irrigation Sprinkler (For Surface Irrigation)
Rated 0 out of 5
₦10,000.00 – ₦25,000.00Price range: ₦10,000.00 through ₦25,000.00
| Weight | 2600 g |
|---|---|
| Up to Date | UTD |
| Item Type | Metallic, Plastic |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
5 out of 5
Plastic Mulch Film (Reflective Films | Black)
Rated 0 out of 5
₦168,000.00
| Weight | 30000 g |
|---|---|
| Size | 500m x 1.2m, 600m x 1.2m |
| Payment Term | Full Payment |
| Weight | 30000g |
| Item Condition | Imported-Durable and sturdy |
| Up to Date | UTD |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
5 out of 5
Irrigation Spray Tube (1 inch Diameter | 100m Length)
Rated 0 out of 5
₦55,000.00
| Weight | 7000 g |
|---|---|
| Item Condition | New, portable and safe |
| Features | Comes in different diameters and lengths |
| Up to Date | UTD |
5 out of 5
End Plug/Cap for Drip Irrigation Systems (End Cap | 100 Pieces/Pack)
Rated 0 out of 5
₦21,000.00
| Weight | 2000 g |
|---|---|
| Packaging | 100 pieces per pack |
| Suitable For | Drip irrigation system |
| Up to Date | UTD |
5 out of 5
Drip Irrigation Hole Punch
Rated 0 out of 5
₦12,000.00
| Weight | 200 g |
|---|---|
| Item Type | Hole Punch |
| Class | Agricultural equipment |
| Suitable For | puncturing holes in drip tubing |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Up to Date | UTD |
5 out of 5
Layflat Connector (With/Without Tap | 50Pc/Pck)
Rated 0 out of 5
₦29,000.00 – ₦34,500.00Price range: ₦29,000.00 through ₦34,500.00
| Weight | 350 g |
|---|---|
| Suitable For | Drip irrigation system |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Packaging | 100 pieces per pack |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Payment Term | Full Payment |
| Variety | With Valve, Without Valve |
| Up to Date | UTD |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
5 out of 5
Offtake Valve for Drip Irrigation Systems (PVC Material | 50 Pieces/ Pack)
Rated 0 out of 5
₦37,500.00
| Weight | 200 g |
|---|---|
| Item Condition | New, portable and safe |
| Packaging | 50 pieces per pack |
| Suitable For | Drip irrigation system |
| Up to Date | UTD |
5 out of 5
Rotating Irrigation Spray Gun | 360-degree
Rated 0 out of 5
₦500,000.00
| Weight | 8000 g |
|---|---|
| Dimensions | 80 × 18 × 20 cm |
| Water Inlet Diameter | 50mm |
| Working pressure | 3-8 bar |
| Nozzle | 18-26mm |
| Sprinkler Radius | 29-62 meters |
| Spray Angle | 24°/44° |
| Up to Date | UTD |
4.6 out of 5
Layflat Hose (Black | Blue)
Rated 0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Outdoor equipment |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Durable and sturdy, New |
| Suitable For | Irrigation and water supply application in general industries, civil and construction engineering, agricultural and shipbuilding. |
| Size | 100m length, 2 inches wide (Black/Blue), 100m length, 3 inches (Black/blue) |
| Color | Black, Blue |
| Up to Date | UTD |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
5 out of 5
Drip Tape (For Drip Irrigation | Rubber Material)
Rated 0 out of 5
₦133,000.00 – ₦135,000.00Price range: ₦133,000.00 through ₦135,000.00
| Weight | N/A |
|---|---|
| Item Condition | New, portable and safe |
| Features | Comes in different lenghts, thickness, spacing, and diameter. |
| Suitable For | Drip irrigation system |
| Up to Date | UTD |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Load more products
Loading...










