“Turkey Starter Feed ( 25kg Bags)” has been added to your cart. View cart
Showing 1–12 of 21 resultsSorted by latest
The Black Soldier Fly Production Manual
Rated 0 out of 5
0 out of 5
Offer: Buy 2 Dwarf tenera oil palm sprout seed(pack of 500)+1 pack of nursery bag
Rated 0 out of 5
₦120,000.00
Offer: 2pack of Hybrid Supergene Sprouted Seeds (Oil Palm Nuts | Pack of 500)+1pack of nursery bag
Rated 0 out of 5
Turkey Starter Feed ( 25kg Bags)
Rated 0 out of 5
₦26,800.00
0 out of 5
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Turkey starter feed |
| Packaging | 25kg bags |
| Suitable For | Turkey Poults (0-3 weeks) |
| Features | Mashed feeds |
| Estimated delivery (working days) | in 1-2 weeks |
| Up to Date | UTD |
Venturi (For Drip Irrigation | 2 Inches)
Rated 0 out of 5
₦26,500.00
5 out of 5
| Weight | 1500 g |
|---|---|
| Suitable For | Drip irrigation system |
| Item Condition | New, portable and safe |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Class | Outdoor equipment |
| Up to Date | UTD |
The Secrets of Starting and Growing A successful Poultry Farm (341 Pages) – 2020 Edition
Rated 5.00 out of 5
4.88 out of 5
Hybrid Supergene Sprouted Seeds (Oil Palm Nuts | Pack of 500)
Rated 5.00 out of 5
₦155,000.00 – ₦310,000.00Price range: ₦155,000.00 through ₦310,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Varieties | Supergene |
| Age | 4-6 months |
| Species | Oil palm |
| Class | Potted Nursery Seedlings |
| Size | A pack, Half pack |
Ordered:2571
Items available:4929
Cowpea Seeds (Black-Eyed Peas | Premium Varieties)
Rated 0 out of 5
₦6,000.00 – ₦6,500.00Price range: ₦6,000.00 through ₦6,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
Sammaz Maize Seeds (Premium Varieties | 5kg | Sammaz 75T | Sammaz 74 | Sammaz 52Tela
Rated 0 out of 5
₦7,000.00 – ₦145,000.00Price range: ₦7,000.00 through ₦145,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Class | Seeds |
| Packaging | 50kg bag, 5kg |
| Varieties | SAMMAZ 74 TELA 5KG, SAMMAZ 75T 5KG, SAMMAZ 52T 2KG, Sammaz 72T, TSM 5210 2KG |
Sorghum Seeds (Premium Varieties | 1Kg |50kg Bags)
Rated 0 out of 5
₦4,000.00 – ₦190,000.00Price range: ₦4,000.00 through ₦190,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
Black Soldier Fly Larva Meal (Maggots | Sold Per Gram)
Rated 0 out of 5
₦1,200.00 – ₦3,500.00Price range: ₦1,200.00 through ₦3,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 1000 g |
|---|---|
| Class | Maggot meal |
| Estimated delivery (working days) | Within 10 to 14 days |
Load more products
Loading...










