“Hendrix Breeder Concentrate (5% | 50kg)” has been added to your cart. View cart
Showing 1–12 of 59 resultsSorted by latest
CF Feeds Commercial Layer Pellets – Premium Nutrition for High-Performing Laying Birds
Rated 0 out of 5
₦19,530.00
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Class | Layer feed |
| Presentation | Layer Mash |
| Suitable For | Layers (17-33 weeks) |
| Packaging | 25kg bags |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Features | High feed efficiency and return on investment |
| Item Condition | Purely organic, Maggot and Sand-Free, Nutritional content intact |
| Feed Line | Professional Layer Mash – 324, Commercial Layer Mash – 324H, Commercial Layer Pellets – 324T |
| Up to Date | UTD |
Layer Production Protein Concentrate | Hendrix
Rated 0 out of 5
₦90,562.50
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Class | Feed Concentrate, Layer Concentrate |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Purely organic, Maggot and Sand-Free, Nutritional content intact |
| Size | 50kg |
| Item Type | Feed concentrates |
| Packaging | 25kg bags |
| Suitable For | Formulation of layer feed |
Hendrix Breeder Concentrate (5% | 50kg)
Rated 0 out of 5
₦101,062.50
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Concentrate Type | Broiler Concentrate Finisher |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Purely organic, Maggot and Sand-Free, Nutritional content intact |
| Size | 50kg |
Hendrix Broiler Concentrate Starter (For Broilers | 50kg)
Rated 0 out of 5
₦106,312.50
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Concentrate Type | Broiler Concentrate Starter |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Purely organic, Maggot and Sand-Free, Nutritional content intact |
| Size | 50kg |
| Item Type | Feed concentrates |
| Packaging | 50kg bag |
| Suitable For | Inclusion in broiler feed (formulation) |
PLASTIC POULTRY FEEDER
Rated 0 out of 5
0 out of 5
GALVANIZED POULTRY FEEDERS
Rated 0 out of 5
0 out of 5
Wheat Offal | Wheat Bran- 50kg
Rated 0 out of 5
₦425,500.00 – ₦2,127,500.00Price range: ₦425,500.00 through ₦2,127,500.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
Terratiga Layer Developer Feed | 50Kg
Rated 0 out of 5
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Class | Layer developer feed |
| Suitable For | layers |
| Packaging | 50kg bag |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Fresh, Moisture free |
| Up to Date | UTD |
Terratiga Layer Grower Feed | 50Kg
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Class | Layer Grower Feed |
| Suitable For | layers |
| Packaging | 50kg bag |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Fresh, Moisture free |
| Up to Date | UTD |
Terratiga Layer Starter Feed | 50Kg
Rated 0 out of 5
0 out of 5
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Class | Layer Starter Feed |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Fresh, Moisture free |
| Up to Date | UTD |
Hendrix Broiler Starter (Essential | 25kg)
Rated 0 out of 5
₦24,675.00
| Weight | 25000 g |
|---|---|
| Concentrate Type | Broiler Concentrate Starter |
| Item Type | Feed concentrates |
| Suitable For | Inclusion in broiler feed (formulation) |
| Packaging | 50kg bag |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Purely organic, Maggot and Sand-Free, Nutritional content intact |
| Size | 50kg |
Load more products
Loading...










