Showing 649–660 of 1187 resultsSorted by latest
Search products
Price filter
Sort by
Filter by Age
Filter by Brand
Filter by Power
Shop
“Tenera Palm Seedlings” has been added to your cart. View cart
Sensitive Scale | 12kg (Mini Digital Scale)
Rated 0 out of 5
₦25,999.99
0 out of 5
| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 6.9 × 3.1 cm |
| Capacity | 11 pounds |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Item Type | sensitive scale |
| Suitable For | effectively weighing items |
| Up to Date | UTD |
Grafted Hass Healthy Avocado Seedlings
Rated 0 out of 5
₦15,000.00
0 out of 5
| Weight | 10000000000 g |
|---|---|
| Class | Plant seedling |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Suitable For | Avocado farming |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Washed and Buffered Cocopeat | 5Kg Blocks
Rated 0 out of 5
₦17,000.00
5 out of 5
| Weight | 5000 g |
|---|---|
| Features | EC: < 0.3ms/cm; pH: 5.8-6.5; Expansion: 15L/kg; Sieve: 6mm |
| Presentation | 5kg bags, 5kg blocks |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | safe to use |
| Payment Term | Full Payment |
| Item Type | Washed and Buffered Cocopeat (5kg Bags), Washed and Buffered Cocopeat (5kg Blocks) |
| Up to Date | UTD |
CBPP Vaccine (100 Doses Per Vial)
Rated 4.00 out of 5
4 out of 5
| Weight | 3000 g |
|---|---|
| Class | Vaccines |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Minimum Order | 1 pack/can |
| Suitable For | For prevention of Cattle pneumonia |
| Payment Term | Full Payment |
| Packaging | 1 pack conatining 20 vials, 1 vial |
Hybrid F1 Cobra 26 | Tomato Seeds| 5g | 50g
Rated 0 out of 5
₦22,000.00 – ₦135,000.00Price range: ₦22,000.00 through ₦135,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
4.88 out of 5
| Weight | 50 g |
|---|---|
| Up to Date | UTD |
| Class | Treated seeds |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Size | 50g, 5g |
Tenera Palm Seedlings
Rated 0 out of 5
₦1,000.00
0 out of 5
| Weight | 100000000000000000000000000000 g |
|---|---|
| Class | Seedling |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Fresh |
| Suitable For | Planting |
| Item Type | oil palm seedlings | Tenera |
| Up to Date | UTD |
pH Buffer Powder | Calibration Solution ( 20pcs Per Lot )
Rated 0 out of 5
₦16,000.00
0 out of 5
| Weight | 250 g |
|---|---|
| Class | Ph solution |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Item Type | PH Meter Buffer Powder Calibration Solution |
| Packaging | 250g Sachet |
| Up to Date | UTD |
Double Budded Seedlings (Of All Citrus Species)
Rated 0 out of 5
₦8,499.99
0 out of 5
| Weight | 1000000000000000000 g |
|---|---|
| Class | Plant seedling |
| Suitable For | Transplanting from the nursery to the main bed |
| Presentation | Seedlings in polythene bags |
| Estimated delivery (working days) | Available on pre-order | Nationwide shipping |
| Payment Term | Full Payment |
| Up to Date | UTD |
Grape Orange Seedlings
Rated 0 out of 5
₦5,000.00
0 out of 5
| Weight | 10000000000 g |
|---|---|
| Class | Plant seedling |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Healthy and disease-free |
| Up to Date | UTD |
Auto Continous Band Sealer Machine
Rated 0 out of 5
₦400,000.00
0 out of 5
| Weight | 19000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural equipment |
| Country of Origin | China |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | Durable and sturdy |
| Item Type | Auto Continous Band Sealer Machine |
| Up to Date | UTD |
Magnesium Sulphate (Doris Brand | 25kg |50kg)
Rated 0 out of 5
4.36 out of 5
| Weight | 50000 g |
|---|---|
| Class | Agricultural fertilizer |
| Packaging | 25kg bag, 50kg bag |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Item Condition | New |
| Suitable For | crops and soils |
Soya Beans Seeds for Planting (1kg Packs and 50kg bags)
Rated 0 out of 5
₦3,500.00 – ₦150,000.00Price range: ₦3,500.00 through ₦150,000.00
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
0 out of 5
| Weight | 2000 g |
|---|---|
| Colour | Yellow |
| Estimated delivery (working days) | Within 7 days |
| Packaging | 1kg, 50kg bag |
| Up to Date | UTD |
| Class | Seeds |
| Item Condition | Fresh |
| Item Type | soya beans seeds |
Ordered:686
Items available:214
Load more products
Loading...










